Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Akcja „Zabłyśnij na drodze” w Korszach

2014-11-20 18:40:13 (ost. akt: 2014-11-27 13:55:54)

Autor zdjęcia: Agata Gołaszewska MOK

Ponad pięćdziesiąt osób wzięło udział w jesiennej edycji kampanii społecznej „Zabłyśnij na drodze”, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Akcja ma na celu promocję wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenia elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze.

Spotkanie otworzył występ zespołu „Korszenianki”. Zespół wykonał utwór „Upływa szybko życie”. W akcji wzięli udział seniorzy z Kraskowa, Babieńca, Tołkin, Garbna oraz Korsz.

Uczestników powitali wspólnie Czesława Orłowska-Staniszewska prezes KGW „Baby z Babieńca” oraz Tomasz Lenkowski dyrektor MOK.
Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz, Tadeusz Woźniak wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Korszach, mł. insp. Robert Zalewski, mł. asp. Marta Kacprzyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Tomasz Jaruszewski komendant Komisariatu Policji w Korszach, Tadeusz Błażewicz przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa przy Radzie Miejskiej w Korszach.

Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wyświetlili prezentację multimedialną na temat bezpiecznego poruszania się na drodze. Wskazali na częste błędy pieszych i kierowców. Ukazali funkcję odblasków i ich realny wpływ na bezpieczeństwo. Po prezentacji wszystkim uczestnikom wręczyli odblaskowe torby na zakupy.

Przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca”. Zespół „Baby z Babieńca” wyśpiewał Hymn o bezpieczeństwie zaś kabaret „Zgrany” działający przy naszym ośrodku przedstawił humorystyczną scenkę pt. „Sąd”. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek.

Organizatorzy akcji: Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca”, Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Przedsięwzięcie wsparło finansowo KGW „Baby z Babieńca” w ramach projektu „Aktywni seniorzy w gminie Korsze” – Inicjatywa Lokalna.

Tomasz Lenkowski MOK

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages