Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

„Chronić czy edukować: Internet przyjazny dziecku”

2014-08-20 15:13:38 (ost. akt: 2014-08-20 15:21:44)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kozłowska

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę.

Co roku wzrasta znaczenie Internetu w życiu najmłodszych. Niestety wzrasta też liczba nielegalnych treści w sieci. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach wyszła naprzeciw organizując piknik pod hasłem „Chronić czy edukować- Internet przyjazny dziecku”.

O godzinie 13.00 przywitała nas Pani dyrektor życząc dobrej i pożytecznej zabawy. Owinięci w sieci cierpliwie czekaliśmy na rozwój wydarzeń. Nasz projekt rozpoczął film "Owce w Sieci". Tematem filmu były zagrożenia związane z korzystaniem dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

Następnie w ruch poszły kartki z zadaniami i rebusami. Rozwiązując zadania poznaliśmy częściowo drużynę sieciaków, a Net Robi nauczył nas jak zabezpieczyć się, by nie wpaść w internetowe tarapaty. Z wielkim zainteresowaniem spotkały się wyświetlane na ekranie pytania quizowe. Dzieci udzielały odpowiedzi z entuzjazmem. To skutek, jak nam podpowiedziała Zuzia, zdobytych wcześniej wiadomości.

Część edukacyjna pikniku dobiegła końca. Przyszedł czas na wspólna zabawę przy ognisku.

Całość pikniku zakończyło rozdanie dyplomów. Rozradowani i zadowoleni z imprezy uczestnicy postanowili, że po powrocie do domu zalogują się na fajnej stronie: sieciaki.pl.

Trochę hip-hopową wersją piosenki „Ruszajmy w misję” zakończyliśmy piknik z obietnicą przyszłorocznego spotkania.

Dziękujemy wolontariuszom Mariuszowi i Krzyśkowi za pomoc w organizowaniu pikniku.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: biblioteka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages