Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Bajkowa noc w bibliotece

2014-07-23 10:15:08 (ost. akt: 2014-07-23 10:21:18)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach przygotowała dla młodych czytelników niezwykłą imprezę - „Bajkowa noc w bibliotece”, która rozpoczęła się 17 lipca o godzinie 18:00, a zakończyła się 18 lipca o godzinie 9:00.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach przygotowała dla młodych czytelników niezwykłą imprezę - „Bajkowa noc w bibliotece”, która rozpoczęła się 17 lipca o godzinie 18:00, a zakończyła się 18 lipca o godzinie 9:00.

Na godzinę 18:00 przybyło do nas dwadzieścia troje dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Każde z dzieci zaopatrzone było w śpiwór i poduszkę, które zostały przez nie pieczołowicie rozłożone na podłodze i pozwoliły na wygodne uczestnictwo w zajęciach. Na początku wszyscy poznaliśmy się, potem zjedliśmy kolację, by dosłownie za chwilę wyruszyć na zwiedzanie zapomnianych miejsc w Korszach. Na młodych czytelników czekało wiele ciekawych i pouczających atrakcji, poszerzających ich wiedzę z zakresu znajomości geografii, historii oraz aktywności ruchowej i zabawy umysłowej.

Następnym punktem naszej bibliotecznej nocy była projekcja filmu na Publicznym Miejscu Spotkań. Po filmie nocnym dzieci zabrały się do kolejnych atrakcji, tj. turnieju piłki nożnej X-Box 360, konkursu prac plastycznych, dyskoteki. Kolejną atrakcją wieczoru było karaoke, które pozwoliło dzieciom na ukazanie swoich muzycznych talentów. Organizatorzy imprezy zapewnili uczestnikom liczne konkursy, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Każdy uczestnik nocy w bibliotece otrzymał nagrodę rzeczową, ufundowaną przez sponsorów.

Po północy przyszedł czas na sen. W sobotę, o godzinie 8:00 rano wszyscy zasiedliśmy do wspólnego śniadania. O godzinie 9:00 pojawili się pierwsi rodzice. Dzieci opuszczały bibliotekę zmęczone, a zarazem szczęśliwe i nasycone niesamowitymi wrażeniami. Mali czytelnicy przekonali się, że świat książki i bajek może być niezwykle ciekawy. Gwarantujemy, że ta noc nie była ostatnią spędzoną w bibliotece, bowiem spotkanie było sympatyczne i tak pełne wrażeń, że nie sposób nie zorganizować go po raz kolejny.

Do "Bajkowej nocy w bibliotece" włączyli się: Krzysztof Dzięgielewski, Mariusz Hłyściuk, Maciej Ceglecki.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom Nocy w bibliotece, których dobroczynność umożliwiła przebieg imprezy: Adam Stadnik, Teresa, Julita i Wiesław Biełowieżec, Joanna Olewnik, Agnieszka Kragiel, Andrzej Służała, Elżbieta Liwarowska, Danuta Służała, Paweł Bohun, Mariusz Suszko, Natalia Bondar, Mariusz Strzelczak, Agata Deleżuch, Andrzej Saik, F.H.U. ENTER Sławomir Giruć, Bogusława Fenyk, Iwona Awtuch, Dorota i Dariusz Kałuża, Księgarnia Merkuriusz, Iwona i Andrzej Bondar, Jolanta Rzeszowicz, Pierogi Biedrawa, Zbigniew Tabaka, Anna Małkiewicz, Anna Szewczuk.

Tekst: Halina Wołodko
Foto: Krzysztof Dzięgielewski
Źródło: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach


quote=Podziel się informacją]Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages