Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Warsztaty „Budowanie pozytywnej samooceny” z udziałem osób niepełnosprawnych

2014-05-30 23:15:22 (ost. akt: 2014-05-30 23:17:45)
Uczestnicy warsztatów

Uczestnicy warsztatów

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W dniu 20 maja 2014 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach w ramach projektu „Doradztwo i Kariera - ponadlokalna sieć aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych”, odbyły się warsztaty na temat „Budowania pozytywnej samooceny”.

Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON, a realizowany przez Wspólnotę Roboczą Związków Organizacji Socjalnych w partnerstwie z Federacją Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa. Na terenie miasta i gminy Korsze działania te wspiera Stowarzyszenie Propagowania Trzeźwości „KROKUS” z Korsz.

Warsztaty zostały poprowadzone przez specjalistów Biura DiK – Weronikę Kułagin doradcę zawodowego oraz Alicję Maziarek psychologa. Organizację warsztatów wspierał Jan Zając, Prezes Stowarzyszenia Propagowania Trzeźwości „Krokus” z Korsz.

Udział wzięło 10 osób niepełnosprawnych z Korsz, które poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą mocnych i słabych stron, budowały pozytywny obraz własnej osoby, uczyły się mówienia dobrze o sobie i o innych.

Uczestnicy warsztatów w dalszym ciągu mogą korzystać z usług:
- doradcy zawodowego, który pomoże w określeniu sylwetki zawodowej,
- pośrednika pracy, który wyszuka i przedstawi adekwatne do oczekiwań oferty pracy,
- psychologa, który pomoże w przełamaniu wewnętrznych obaw związanych
m.in. z poszukiwaniem pracy, rozmową kwalifikacyjną z pracodawcą itp.

Byłem zbudowany faktem uczestniczenia i zaangażowania tylu osób niepełnosprawnych z Korsze - podkreślił Jan Zając. Ważne jest to, że te osoby chciały wyjść z domu, spotkać się i aktywnie uczestniczyć w zaproponowanych warsztatach. Każda osoba dla dodatkowego zmotywowania otrzymała upominek. Po zakończeniu warsztatów odbyła się dyskusja, w trakcie której zrodził się pomysł powołania do życia Integracyjnego Klubu Osób Niepełnosprawnych, który zgodnie z założeniem miał funkcjonować w ramach struktury stowarzyszenia. W ten sposób miałby lokalnie bardziej integrować środowisko osób niepełnosprawnych. Przynależność do Klubu zadeklarowało 7 osób. Odnotowujemy dalsze zainteresowanie. Stanowi to jednak niełatwy proces. Trzeba z ludźmi prowadzić rozmowy, przekonywać i starać się zachęcić do aktywnego udziału w życiu społecznym. Niepełnosprawni stanowią grupę, która wymaga dodatkowego zaangażowania.

Założenie udało się zrealizować w dniu 26 maja 2014 roku, kiedy to Zarząd Stowarzyszenia „KROKUS” powołał do życia Integracyjny Klub Osób Niepełnosprawnych w gminie Korsze. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa, którą zamierzamy kontynuować - mówi z radością Zając. Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski uznał to działanie za ważne społecznie i zaznaczył, że będzie w miarę możliwości udzielał wsparcia ze strony samorządu dla tego typu inicjatyw.

Przynależność do Klubu jest dobrowolna. Zakłada rozwój osobisty i reintegrację społeczną oraz zawodową członków, którymi mogą zostać wyłącznie osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o stopniu zakwalifikowanej niepełnosprawności. Zasady przynależności określa Regulamin, a główne kierunki działania stworzony Plan Pracy.

Marcin Łupkowski

Tylko ciekawe informacje


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. . #1408585 | 93.154.*.* 2 cze 2014 13:54

  O jakim stowarzyszeniu Zając mówi? Nie pokaże mi ten cały zarząd. Kto w nim jest? To fikcja

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. korsze #1408143 | 5.172.*.* 1 cze 2014 19:20

  Zając i osoby niepełnosprawne? Z jego podejściem? Chodzi jak zwykle o kasę!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages