Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

„Najaktywniejszy Wolontariusz Gminy Korsze w 2013 roku”

2014-04-25 11:40:39 (ost. akt: 2014-04-25 11:45:37)

Autor zdjęcia: UM Korsze

Burmistrz Korsz ogłosił konkurs na „Najaktywniejszego Wolontariusza Gminy Korsze w 2013 roku”.

Każda organizacja i instytucja korzystająca z pracy wolontariuszy działająca na terenie gminy może w tym okresie na specjalnym formularzu zgłoszeniowym, dostępnym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.korsze.pl, zgłosić wolontariusza lub grupę wolontariuszy do konkursu. Wręczone zostaną specjalne statuetki oraz wyróżnienia, w trakcie imprezy współorganizowanej przez organizacje pozarządowe. Ten fakt dodatkowo podkreśli rangę tej nagrody, wręczanej na publicznym miejscu spotkań – miejscu, w którym zgromadzi się 17 maja 2014r. wielu mieszkańców.

W okresie od 22 kwietnia 2014r. do 14 maja 2014r. przyjmowane będą zgłoszenia. Zgłaszając wolontariusza lub grupę wolontariuszy można tego dokonać za pośrednictwem poczty elektronicznej ugim_korsze@korsze.pl lub osobiście bądź listem dostarczyć do sekretariatu Urzędu.

Na specjalnym formularzu zgłoszeniowym należy przedstawić sylwetkę wolontariusza i organizacji, dane kontaktowe oraz wspólnie z wolontariuszem podpisać zgłoszenie. To jednak nie wszystko. Ważne, aby dołączyć do formularza zgłoszeniowego opis pracy wolontariusza w 2013r. Ważne jest, aby przedstawić ważne osiągnięcia i zaangażowanie, realne i dokonane. Umożliwi to Komisji Konkursowej podjęcie decyzji. Oceniane będzie zaangażowanie wolontariuszy i ich wkład w rozwój naszej społeczności lokalnej. Zgłaszać można indywidualne osoby i grupę wolontariuszy.

Zgłoszeń mogą dokonać wszystkie osoby i instytucje, które z takiej pracy skorzystały w 2013r. i uznały, że jest ona ważna dla nich i społeczności. Dopuszczamy również zgłoszenia osób indywidualnych – np. osoba starsza, której pomagają bezinteresownie ludzie niezrzeszeni, a ich wkład pracy przyczynia się do rozwoju integracji międzypokoleniowej w naszej gminie – podkreślił Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz, któremu zależy na dostrzeżeniu i promocji w jak najszerszym obszarze tych działań.

Konkurs ma na celu uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności wśród osób, które bez względu na wiek i wykształcenie pracują na rzecz potrzebujących w gminie Korsze. Inspiracją do konkursu były i są działania podejmowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

W dniach 15 – 16 maja 2014r. powołana przez Burmistrza Korsz Kapituła Konkursu wybierze w kategorii indywidualnej i grupowej wolontariuszy, o czym poinformuje organizacje zgłaszające i samych uhonorowanych.

W dniu 17 maja 2014r. na imprezie kulturalnej współorganizowanej przez organizacje pozarządowe „majówce z grochówką”, dzięki dobrej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Korszach zostaną wręczone statuetki oraz okolicznościowe wyróżnienia dla wolontariuszy. Wyróżnień dokona Burmistrz Korsz, Ryszard Ostrowski.
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatów do tytułu na „Najaktywniejszego Wolontariusza Gminy Korsze w 2013 roku” przez organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe i sołectwa.

Dodatkową formą wyróżnienia dla wolontariuszy będzie promocja ich działań na łamach serwisu samorządowego www.korsze.pl oraz na łamach czasopisma Twoja Gmina Korsze.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages