Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Oferta kulturalna i nie tylko od „Bab z Babieńca”

2014-03-26 15:03:37 (ost. akt: 2014-03-26 15:14:25)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca” w ramach realizacji projektu wspieranego przez Gminę Korsze ”Rozwijanie zainteresowań rękodziełem artystycznym kobiet z KGW „Baby z Babieńca” zaprasza do udziału w warsztatach z rękodzieła.

Zajęcia odbywają się w czwartki i potrwają do grudnia 2014r. w Babieńcu. Celem organizowanych warsztatów jest promocja kultury ludowej oraz integracja mieszkańców gminy Korsze, do których adresujemy nasze działania.

KGW działa już trzeci rok (od grudnia 2012). Rok 2013 był bardzo aktywny dla organizacji. Nasza działalność opiera się na pracy wolontariuszy. Rozwijamy zainteresowania członków w dziedzinie śpiewu, rękodzieła artystycznego, krawiectwa oraz doskonalimy talent kulinarny kultywując lokalne tradycje w tym zakresie. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich wykonały stroje regionalne, w których występujemy promując kulturę gminy i ziemi mazurskiej. Współpracujemy z Samorządem Gminy Korsze, sołectwami, stowarzyszeniami z terenu gmin Korsze, Barciany, Reszel.

Nasze umiejętności prezentowałyśmy na Dożynkach Gminnych, Powiatowych i Wojewódzkich. Nie zabrakło nas również podczas obchodów Dni Rodziny w Reszlu i „Wieczoru trzech kultur” w Aptyndach gmina Barciany.

Rok 2014 w naszej działalności zaczęłyśmy bardzo aktywnie od występu na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Kętrzynie, zdobywając tam wyróżnienie. Wzięłyśmy udział w warsztatach wyrobu kwiatów z bibuły organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach.

Poza zapowiedzianymi już warsztatami rękodzieła, następny projekt czekający na realizację w tym roku to „Rowerowe wycieczki rodzinne”, w ramach którego zorganizujemy 4 wycieczki rowerowe promując szlaki rowerowe naszej gminy. Zapisać może się każdy mieszkaniec gminy Korsze już od kwietnia do Ewy Skrzydel tel. 521162281 i Eweliny Orłowskiej tel. 665040110. Liczba miejsc, z uwagi na zakres projektu jest ograniczona.

Podziękowanie za pracę w naszym stowarzyszeniu należy się dla każdej z członkiń, pomimo niewielkich trudności w postaci braku lokalu w naszym sołectwie, spotykamy się i działamy. Staramy się dla rozwoju naszej gminy i jej mieszkańców oferować różne atrakcje i formy rozwoju.

Czesława Orłowska-Staniszewska
Prezes KGW „Baby z Babieńca”

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages