Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Z Internetem bez obaw o Przyszłość

2014-03-23 23:05:38 (ost. akt: 2014-03-23 23:12:04)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Polska Cyfrowa Równych Szans to oddolna inicjatywa, której celem jest wprowadzanie w świat komunikacji cyfrowej oraz usług i treści dostępnych w Internecie - dorosłych Polaków z pokolenia 50+, realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

W jej szeregach działają Latarnicy wolontariusze niosący pomoc w korzystaniu z narzędzi cyfrowych takich jak komputer, laptop czy tablet. Działają w swoich środowiskach lokalnych. Organizują warsztaty których głównym celem jest edukacja cyfrowa osób w wieku 50+ wykluczonych cyfrowo lub czujących się niepewnie w tym środowisku. Tłumaczą jakie są zalety posiadania komputera oczywiście z Internetem a są to: możliwość zakupów online , bieżące informacje z kraju i ze świata, usługi bankowe, korespondencja elektroniczna, przesyłania pocztą elektroniczną załączników, dokumentów i fotografii.

Co do warsztatów Latarnicy uczą między innymi: obsługi przeglądarek i ich wykorzystania, pisania i obsługiwania programu Microsoft Word, jak założyć i rozmawiać przez komunikatory (Skype, GG), zakładania kont na portalach społecznościowych, poczty elektronicznej oraz na prośbę uczestników jak założyć konta bankowe.


Są to warsztaty dla seniorów oraz osób chcących poznacz świat Internetu. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godziny 15.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach pod ogólnym hasłem „Komputerowe 50+”.Latarnicy Polski Cyfrowej w Korszach:

1. Jadwiga Hajduk - telefon 503 955 223

2. Elżbieta Kozłowska 504 713 782

3. Tomasz Lenkowski 516 096 817

Latarnik w Łankiejmach Anna Konopka 508436898

Organizatorzy

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages