Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Zakład w Korszach ukarany finansowo. Musi zapłacić 100 tys. zł

2014-03-19 07:35:55 (ost. akt: 2014-03-18 17:56:45)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie nałożył 100 tys. zł kary na zakład w Korszach za niezgodne z prawem składowanie związków ołowiu. Firma ma możliwość złożenia odwołania i tak najprawdopodobniej zrobi.

To kolejny zwrot w sprawie zakładu podejrzewanego o zatruwanie środowiska ołowiem, przez co na początku roku kilkoro mieszkańców trafiło do szpitali z podejrzeniem zatrucia ołowiem. Chociaż w żadnym przypadku nie wystąpiło zagrożenie życia, to mieszkańcy oraz samorządowcy zaczęli domagać się zamknięcia zakładu. Przedsiębiorstwo od początku nie zgadzało się z zarzutami.

Przypomnijmy, że sanepid w Kętrzynie wydał nawet decyzję o zamknięciu stanowisk, na których ujawniono przekroczenie dopuszczalnych norm stężenia ołowiu. Firma jednak skutecznie odwołała się od tej decyzji i pod koniec lutego Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie uchyliła wcześniejszą decyzję, ponieważ zakład przedstawił aktualne wyniki badań, w których nie było już przekroczeń na stanowiskach pracy. Teoretycznie nie ma więc przeszkód, aby firma znów wznowiła w Korszach pracę.

To jednak nie koniec sprawy, bo karę na zakład nałożył właśnie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.- Wydaliśmy decyzję nakładającą karę pieniężną, ale nie jest do decyzja ostateczna, bo zakładowi przysługuje prawo wniesienia odwołania – powiedziała Sabina Kirson, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. - Powodem nałożenia kary była niezgodność dotycząca tzw. pozwolenia zintegrowanego. Górna granica kary, według ustawy, mogła wynosić milion złotych. Myślę, że ta kara była wyważona, dokładnie zastanawialiśmy się nad jej wysokością.

Mimo wielokrotnych prób nie udało się nam wczoraj skontaktować prezesa firmy. Kierownik zakładu w Korszach miał z kolei wyłączony telefon. Według nieoficjalnych informacji firma ma się odwołać od nałożonej kary.

erbe

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czytelnik #1381146 | 91.199.*.* 23 kwi 2014 14:40

  w mojej ocenie to konkurencja załatwiła sprawę, efekt jest taki ze zmanipulowani ludzie kłócą się o to czego prawie nie ma, zakład zamknięty i zadłużony. Kto z tego stanu jest zadowolony, mieszkańcy? Czy ta kara trafi chociaz w jakiejś części na naprawę stanu rzeczy? Podbuduje tylko nierobów i wiecznych malkontentów do tego ze warto działać aby niczego nie było.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Henryk I #1366915 | 178.56.*.* 4 kwi 2014 09:43

  do roboty obiboków gonić!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zoo #1365637 | 178.56.*.* 2 kwi 2014 21:57

  Tak Wiesiu-zoo otwierają, same szlachetne okazy mamy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. wiesiek #1365584 | 217.118.*.* 2 kwi 2014 21:01

  ha ha ha zabolało????????????/ hrum hrum

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Do pyr #1357626 | 88.199.*.* 24 mar 2014 16:30

  A kto normalny chciałby współpracować z panem, który - jak się okazało - pisał kłamstwa? Przecież po umorzeniu spraw z Reszla i Garbna stało się oczywiste, że pan Robert Izdebski minął się z prawdą. Starosta Mordasiewicz nawet stwierdził, że ma namacalne dowody, iż to media inspirowały wiele rzeczy, jeśli chodzi o sprawę z Reszla (o czym na reszel.wm.pl poinformował sam p. Izdebski). Dziwię się, że panu Izdebskiemu pozwolono odejść z redakcji zanim nie przeprosił za pisanie nieprawdy, a tym co pisał nie zajęła się prokuratura. Przecież pisząc kłamstwa po umorzeniu sprawy z Garbna (a potem te kłamstwa rozbudowały inne media) zniesławił nie tylko proboszcza, ale również kętrzyńską prokuraturę. A może o tym co napisał prokuratura po prostu nie wiedziała?

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (17)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages