Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Radni do marszałka Jacka Protasa: prosimy zająć się ołowiem

2014-01-21 12:06:04 (ost. akt: 2014-01-21 12:14:28)
Ilustracja do treści

Ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Radni z Korsz wezwali marszałka województwa Jacka Protasa, aby cofnął lub ograniczył działalność spółki ZAP Sznajder Batterien.

Przypomnijmy, że do szpitala w Olsztynie trafiło kolejnych troje dzieci z podejrzeniem zatrucia ołowiem. Mieszkańcy Korsz uważają, że trucicielem jest jeden z miejscowych zakładów.

Przeczytaj cały tekst: Dzieci z podejrzeniem zatrucia ołowiem. Winny miejscowy zakład? - Korsze http://korsze.wm.pl/186348,Dzieci-z-podejrzeniem-zatrucia-olowiem-Winny-miejscowy-zaklad.html#ixzz2r1w34eVN

Oświadczenie Rady Miejskiej w Korszach z dnia 20 stycznia 2014 roku w sprawie funkcjonowania spółki ZAP Sznajder Batterien Zakład w Korszach.: Na podstawie §18 ust. 6 pkt 3 Statutu Gminy Korsze Rada Miejska w Korszach w oparciu o ustalenia Komisji doraźnej Rady Miejskiej wyraża stanowisko, iż Marszałek Województwa winien podjąć niezbędne czynności w sprawie funkcjonowania spółki ZAP Sznajder Batterien Zakład w Korszach ul. Wojska Polskiego 50 jako leżące w jego wyłącznej kompetencji, polegające na zastosowaniu wobec Zakładu ZAP Sznajder Batterien S.A. Oddział Produkcyjny w Korszach dyspozycji przepisu art. 194 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku - Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1232 z późn. zm.) w świetle którego pozwolenie podlega cofnięciu bez odszkodowania, jeżeli instalacja nie jest należycie eksploatowana, przez co stwarza zagrożenie pogorszenia stanu środowiska w znacznych rozmiarach lub zagrożenie życia lub zdrowia ludzi. W/w decyzji w przedmiocie cofnięcia lub ograniczenia pozwolenia nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.


Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ??? #1322303 | 83.31.*.* 11 lut 2014 14:13

  Podobno z urzedu odchodzi pani sekretarz...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hej hej #1316274 | 195.136.*.* 4 lut 2014 21:23

  Na stronie fb Zakład Recyklingu Korsze cenzurują komentarze więc napiszę tutaj. Zakład wrzucił link do tej strony z opisem http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-zajm ie-sie-projektem-dot-recyklingu-zuzytych -baterii-i-akumulatorow/01js6 "KOMU ZALEŻY NA ZAMKNIĘCIU ZAKŁADU W KORSZACH? Czy świetle ostatnich wydarzeń możemy mówić o PRZYPADKU? PROJEKT zakłada , że będzie tylko 1 zakład recyklingu zużytych akumulatorów w Polsce. Pojawia się coraz więcej znaków zapytania, a sytuacja staje się niepokojąca. " i zabawnym komentarzem: "Ta informacja zmienia postać rzeczy i rzuca nowe światło na całą sprawę. Czyżby ktoś celowo zasiał ziarno niezrozumiałego strachu i nienawiści w mieszkańcach Korsz. Czy tak przygotowuje się grunt pod nowe projekty ustaw w naszym rządzie?...." Myślę ,że zakład się asekuruje zasłaniając się konfliktem mieszkańców z zakładem. A moim zdaniem to zakład w korszach miał być tym monopolistą. Czy to nie dziwne, że do końca stycznia marszałek woj. w-m. miał wydać decyzję w sprawie rozszerzenie pozwolenia zintegrowanego... a tymczasem 4 lutego rząd ma się zająć projektem dotyczącym recyklingu akumulatorów ? Projekt przewiduje, iż zużyte baterie i akumulatory kwasowo-ołowiowe będą przetwarzane na terenie tylko jednego zakładu, który zajmuje się także recyklingiem ołowiu i jego związków. To właśnie tym zajmuje się zakład w korszach. Pewne jest na 100% ,że właściciel musiał dobrze wiedzieć o tym, że taki projekt powstanie, inaczej by nie wysępował o rozszerzenie pozwolenia. A tu taki klop - mieszkańcy niespodzianke zrobili i sie zbuntowali!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. LOLO #1307703 | 83.14.*.* 27 sty 2014 12:50

  Kim jest ten człowiek wywodzący się zapewne ze "szlachty", a nie z "motłochu", który ma za nic zasady pisowni i śmie obrażać mieszkańców Korsz? Jego brak szacunku dla drugiego człowieka świadczy jedynie o jego niskiej kulturze osobistej i niewielkich rozmiarach organu pod czaszką. Korszanie - macie duży problem i mam nadzieję, że starczy Wam determinacji w walce o prawo życia w zdrowym i czystym środowisku. Trzymam za Was kciuki.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. radni na zasiłek #1306237 | 128.117.*.* 25 sty 2014 10:46

  zobaczo co to brak pracy nieroby jedne

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mem #1305812 | 178.36.*.* 24 sty 2014 19:30

  Jak przykro jest czytać takie wypowiedzi jak ta podpisana "korsze". Czlowiek , który to pisze nie ma pewnie z Korszami nic wspólnego.W Korszach mieszkają światli i dobrzy ludzie. Burmistrz owszem kiepski, ale następnym razem może lepszy się trafi.Taki co śmietnika z miasteczka nie zrobi. Nikt stąd nagle nie wyfrunie . Trzeba po prosu porządek zrobić z tym ołowiem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (19)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages