Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Noworoczny opłatek kolejarzy z Korsz

2014-01-19 23:23:31 (ost. akt: 2014-01-20 02:12:43)

Już po raz kolejny Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy oraz Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zorganizowało dla członków, sympatyków i ich rodzin noworoczne ogólnopolskie spotkanie opłatkowe w Lublinie, które odbyło się 12 stycznia.

W parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, gdzie proboszczem jest krajowy duszpasterz kolejarzy ks. kan. Eugeniusz Zarębiński zgromadzili się ludzie, którzy od wielu lat starają się integrować w środowiskach rodzin kolejarskich.

Uroczystość opłatkową rozpoczęto o godz. 11 mszą świętą, którą sprawował ksiądz biskup Artur Miziński. W koncelebrze brał również udział duszpasterz kolejarzy ks. kan. Eugeniusz Zarębiński, ks. Ryszard Marciniak, moderator KSKP, oraz duszpasterze, którzy przybyli wraz z kolejarzami. Podczas Eucharystii było wiele sztandarów, a dary ołtarza nieśli kolejarze z Korsz, którzy przygotowali specjalny bochen chleba upieczony przez naszych piekarzy z Gminnej Spółdzielni pod kierunkiem Waldemara Tymcio.

Po mszy świętej wszyscy udali się do sali, gdzie na gości czekał przygotowany przez kolejarzy lubelskich opłatek oraz poczęstunek. Podczas łamania się białym chlebem kolejarze mieli możliwość osobistej rozmowy z kolegami i koleżankami. Życzono sobie przede wszystkim dużo zdrowia, ale na pierwszy plan wysunęły się sprawy dotyczące kolei i przyszłości kolejarzy. Wśród przybyłych delegacji z wielu ośrodków kolejowych była również ośmioosobowa delegacja kolejarzy z Korsz pod opieką Bolesława Tumowskiego.


Opracował
ks. Piotr Nowak
wikariusz parafii rzymskokatolickiej
pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages