Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Korsze: 20 lat Nabożeństw Fatimskich

2013-10-19 14:31:08 (ost. akt: 2013-10-19 14:49:17)

Wierni i kapłani parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach podziękowali Bogu za dwadzieścia lat Nabożeństw Fatimskich. Mszę świętą koncelebrowali księża m.in. z Reszla, Sępopola, Kętrzyna, Kinkajm, Sokolicy, Sątoczna, Garbna i Srokowa.

Kazanie w czasie mszy wygłosił ks. prałat Janusz Budyn, wieloletni proboszcz i kustosz sanktuarium maryjnego w Korszach. Warto przypomnieć, że to ksiądz prałat był inicjatorem nabożeństw fatimskich w parafii.

Udział we mszy wzięli między innymi przedstawiciele kolejarzy pod przewodnictwem p.Bolesława Tumowskiego oraz strażacy. Po Mszy świętej wierni z duszpasterzami wyszli na zewnątrz świątyni, gdzie rozpoczęto nabożeństwo różańcowe.

Uroczystość jubileuszowa pozwoliła też parafianom oraz gościom podziękować ks. prałatowi Januszowi Budynowi za wielką troskę o rozwój duchowy i ludzki jaki włożył przez lata swojej obecności jako proboszcz.

ks. Piotr Nowak, wikariusz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages