Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Nie zapomnijcie o śniadaniu dla dziecka

2013-10-05 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-04 10:55:03)

Burmistrz Korsz zaskoczył pierwszoklasistów we wszystkich szkołach gminnych. Ryszard Ostrowski przywiózł im bowiem... pierwsze śniadanie.

Akcję "Pierwsze śniadanko" Urząd Miasta w Korszach przeprowadził wspólnie z naszą Gazetą. Burmistrz włączył się do akcji, bo jak twierdzi, jest szczytna.

Dziecko zabierze do domu
— Młodym ludziom trzeba bardzo często powtarzać, że regularne posiłki to odpowiedni rozwój. Odżywianie to bardzo ważna kwestia, wręcz fundamentalna dla młodego organizmu, który się rozwija. Jeżeli teraz to zaniedbamy u naszych dzieci, to w późniejszych latach odbije się to im na zdrowiu — nie ma wątpliwości burmistrz Korsz.

Pierwszoklasiści w Garbnie, Łankiejmach, Korszach i Sątocznie otrzymały pojemniczki z pożywnym rogalikiem.

— Rogalik zostanie lada chwila zjedzony ale pozostanie pojemniczek, który dziecko zabierze do domu i powie: mamo, zrób mi kanapki do szkoły. Ten pojemniczek będzie przypominał rodzicom, że ich dziecko potrzebuje tego drugiego śniadania — mówi Ryszard Ostrowski.

Będą kontynuować dzieło
Ryszard Ostrowski zaznacza, że młode pokolenie potrzebuje szczególnych warunków, aby się rozwijać. Nie można sobie pozwolić, aby dzieci głodowały.

— Wielu z uczniów, których obdarowaliśmy, pozostanie w swojej gminie, tu założy swoje rodziny i tu będą prowadzili działalność. To jest przyszłość naszej ziemi. Oni będą kontynuować nasze dzieło a to co dziś robimy dla najmłodszego pokolenia zaprocentuje już za kilkanaście lat. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości — stwierdza Ryszard Ostrowski.

To szczytny cel
Pojemniczki ze słodką niespodzianką wywołały uśmiechy zadowolenia na twarzach dzieci. To pierwsza tego typu akcja w gminie Korsze ale nie ostatnia.

— To szczytny cel i takie akcje są potrzebne. Nasz urząd zawsze się przyłączy do działania, które w jakiejkolwiek materii pozwoli rozwijać się naszym pociechom i zapewni im choć odrobinę lżejsze życie — nie ma wątpliwości burmistrz Korsz. Fot 1 i 2. Ewa Izdebska Pierwszoklasiści otrzymali pojemniczki na pierwsze śniadanie, po to, aby wraz z rodzicami pamiętali jak ważne są regularne posiłki.


Robert Izdebski
ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages