Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Festyn Wiejski w Gudnikach

2013-09-08 21:25:48 (ost. akt: 2013-09-08 21:30:03)

Autor zdjęcia: Tomasz Lenkowski

Ostatnia niedziela była okazją pożegnania wakacji w Gudnikach. Odbył się Festyn Wiejski połączony z dniem sportu.

Festyn poprzedziła Msza Święta, której przewodniczył ksiądz prałat Dyzma Wyrostek z Reszla. Następnie po Eucharystii uczestnicy uroczystości podążyli w kierunku placu spotkań. Imprezę otworzyli wspólnie Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz oraz Eugeniusz Kowaluk sołtys sołectwa Gudniki. Sportowców przywitał Jan Zając prezes SPT „Krokus” - organizator Gminnego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Korsz.

- Dobrze, że są organizowane takie integracyjne imprezy w środowiskach wiejskich. Cieszy mnie również duże zaangażowanie zespołów artystycznych z Korsz, Łankiejm i Babieńca. Miło, że swoją obecnością zaszczyciło nas tak wielu sołtysów – powiedział Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz.

- Zawodnikom dzisiaj rozgrywającym mecze życzę pozytywnych doznań w zdrowej rywalizacji sportowej. Dzisiejszą imprezę uważam za otwartą - dodał Ryszard Ostrowski.

Impreza miała charakter „na wesoło i sportowo”, ponieważ równocześnie rozpoczęły się Turniej Piłki Siatkowej oraz część artystyczna. Na scenie wystąpiły zespoły wokalne z terenu naszej gminy m.in. „Baby z Babieńca”, „Ani Babki i Andriu” z Łankiejm, „Korszenianki”, Tomasz Lenkowski oraz Kabaret „Zgrany” z Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi”. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała zarówno rozgrywających mecze sportowców jak i artystów prezentujących się na scenie. Organizatorzy zadbali również o podniebienia uczestników imprezy serwując kiełbaski z grilla.

Wyniki Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Korsz:
I miejsce – Drużyna „Janosiki” z Korsz
II miejsce – Drużyna „Drewimex” z Sołectwa Gudniki
III miejsce - Drużyna z Sołectwa Olszynka

Imprezę zorganizowali wspólnie: Burmistrz Korsz, Sołtys Sołectwa Gudniki, Stowarzyszenie Propagowania Trzeźwości „Krokus”. Technicznie i organizacyjnie przedsięwzięcie wsparli: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Projekt realizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Korszach.

Tomasz LenkowskiPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: korsze

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages