Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Kolejarze z Korsz pielgrzymowali do Stoczka

2013-09-08 20:49:51 (ost. akt: 2013-09-08 20:52:41)

Autor zdjęcia: Tomasz Lenkowski

Pod koniec sierpnia odbyły się w Stoczku Klasztornym Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Pokoju. W niedzielę odprawiono Sumę pod przewodnictwem J. E. Abp. Jana Pawła Lengi z Kazachstanu, a Słowo Boże wygłosił Metropolita Warmiński J. E. Abp Wojciech Ziemba.

Tegorocznym obchodom Odpustowym towarzyszył Jubileusz 30-lecia Koronacji Obrazu Matki Pokoju przez Bł. Jana Pawła II.

Wśród licznych gości przybyłych na Stoczkowskie Uroczystości, byli także przedstawiciele Władz Samorządowych z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego panem Jackiem Protasem na czele. Na uroczystości można było również zauważyć poczty sztandarowe, m.in. Poczet sztandarowy Duszpasterstwa Kolejarzy- Korsze w składzie osobowym: Bolesław Tumowski, Witold Wojszkun, Krzysztof Kosiorek, Józef Śledzik oraz Poczet sztandarowy Radia Maryja- Mrągowo.

Pielgrzymów powitał Kustosz Sanktuarium ks. Grzegorz Deryngowski MIC. Podczas Sumy odpustowej, Ks. Abp Wojciech Ziemba podkreślił, Jak słyszeliśmy, Sanktuarium stoczkowskie Bł. Janowi Pawłowi II zawdzięcza ozdobienie papieskimi koronami Słynącego Łaskami Obrazu Matki Bożej. Dokonało się to 30 lat temu. Został wspomniany świadek tego wydarzenia, ówczesny proboszcz Sanktuarium w Stoczku, ale jest również inny świadek wśród nas, który swoim samochodem, w czasach trudnych, starając się o różnego rodzaju przepustki, przewiózł Obraz na Jasną Górę i stamtąd przywiózł do Stoczka - Ks. Infułat Jan Jerzy Górny, który siedzi po prawej stronie Abp Jana Pawła Lengi. Ten fakt tez wpisuje się w najnowszą historię Kościoła w Polsce, a nas zobowiązuje do wprowadzenia Pokoju w życiu rodzinnym, społecznym, politycznym, a przede wszystkim, do wprowadzania Pokoju we własnym sumieniu, tutaj tego pokoju każdy pragnie.

Podczas uroczystości Przełożony Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów, Ks. Paweł Naumowicz w sposób szczególny podziękował Księdzu Grzegorzowi Deryngowskiemu, Kustoszowi tego Sanktuarium: Dzisiaj chcę jemu podziękować za tę posługę ostatnich lat, za wielką tytaniczną pracę, którą tu wykonał, za niezwykłą współpracę z duchowieństwem, z władzami państwowymi, samorządowymi, konserwatorami sztuki, z różnego rodzaju firmami, szkołami itd. Dzisiaj kończy się jego posługa tutaj, w tym Sanktuarium, a jego miejsce zajmie dotychczasowy Przełożony Domu Zakonnego w Licheniu i Wice-Kustosz Sanktuarium Licheńskiego Ks. Wojciech Sokołowski, który jest tu obecny.

Na zakończenie uroczystości przemówił Kustosz Sanktuarium: Dziękuję wszystkim za serce, za miłość, za tyle dobra, którego od was doświadczałem. Na pewno są też tacy, których w jakikolwiek sposób uraziłem, czy swoją postawą może i zgorszyłem, bardzo serdecznie ich przepraszam, nie miałem tego zamiaru ani intencji, no ale są ludzkie słabości, nie zawsze działamy na najwyższych obrotach i różnie to w życiu bywa. Życzę wszelkiej pomyślności, niech Bóg was prowadzi i Matka Pokoju ma w swojej opiece.

opr. ks. Piotr Nowak, wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: korsze

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages