Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Filii Biblioteczna w Garbnie cieszy się nowym lokalem

2013-08-19 13:32:49 (ost. akt: 2013-08-19 13:33:52)

Autor zdjęcia: Tomasz Lenkowski

Filia Biblioteczna w Garbnie cieszy się nowym lokalem. Biblioteka została przeniesiona do nowo powstałej świetlicy wiejskiej.

- Jako dyrekcja i bibliotekarze Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach wiele lat czekaliśmy na odpowiednie miejsce dla ulokowania Filii Bibliotecznej w Garbnie. Naszym marzeniem było posiadanie pomieszczenia dostosowanego dla potrzeb bibliotecznych – mówi Jadwiga Hajduk, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach.

- Dzięki staraniom i przychylności burmistrza nasze marzenia się spełniły. Cieszymy się, że będziemy mogli w jeszcze większym zakresie zaspakajać potrzeby naszych użytkowników. Zapewniamy, że podejmiemy wszelkie starania, aby to miejsce było przyjazne i otwarte dla wszystkich mieszkańców – dodaje Jadwiga Hajduk.

- Oprócz roli określonej w statucie biblioteka zajmuje się organizowaniem imprez kulturalnych: " Dzień Kota ", " Światowy Dzień Pluszowego Misia ", "Mikołajki", " Wakacje w Bibliotece", " Ferie na wesoło ", "Cała Polska czyta dzieciom". Organizujemy lekcje i wycieczki, popołudnie i ranek z bajką, gry i zabawy, zajęcia plastyczne i konkursy, które w pisały się na stałe w kalendarz działalności: "Kartki Walentynkowe”, „ Ozdoby wielkanocne", "Stroiki i kartki Bożonarodzeniowe". Dla najmłodszych wypożyczamy "Bajkowe walizeczki malucha". Wszyscy mieszkańcy Garbna i okolic mogą bezpłatnie z korzystać z Internetu. Posiadamy cztery stanowiska komputerowe – mówi Iwona Leszczyńska bibliotekarka z Garbna.

W okresie wakacyjnym biblioteka jest czynna w godz. 7.00 – 15.00. Każdego dnia odbywają się zajęcia dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki w Garbnie.

Tomasz Lenkowski

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ]ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: korsze

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages