Sobota, 4 lipca 2015. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

15-latek utopił się w Gubrze. Ratował młodszego brata?

2012-07-30 09:39:15 (ost. akt: 2012-07-30 21:29:29)

Autor: Krzysztof Tamiła, OSP Korsze

Wszedł na kołki, które były wbite przy korycie rzeki i skoczył do wody. Niestety nie wypłynął już na powierzchnię. 15-latek utonął koło Korsz.

We wsi ludzie mówią, że Kacper utonął, bo próbował ratować swojego młodszego brata, który był z nim tego dnia nad rzeką.
— I podobno to ten młodszy się topił i jeszcze ich jeden kolega — dodaje kobieta. — Kacper wskoczył, żeby ich ratować, podobnie jak pan Andrzej, który też tam był. Tych dwóch ludzie wyciągnęli, Kacper jeszcze był w wodzie. Podobno krzyknął, że sobie poradzi. Ale nie udało mu się wrócić do brzegu o własnych siłach.

Tej wersji nie potwierdza na razie policja, ale zapewnia, że będzie ją weryfikować. — Przesłuchamy będące na miejscu osoby nieletnie w obecności rodziców, ustalimy, jak było naprawdę — zapowiada Monika Danielak.
Prokurator podjął decyzję, że sekcji zwłok nie będzie. — Do utonięcia doszło na oczach świadków, nie ma wątpliwości, co było przyczyną śmierci — mówi Jarosław Duczmalewski, szef Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie.
Pogrzeb może odbyć się jeszcze we wtorek lub w środę.
mk

...............................
Kacper to 43 osoba, która utonęła w tym roku w regionie. Policjanci i strażacy apelują: — Zapomnijcie o dzikich plażach! Nigdy nie chodźcie kąpać się sami i nigdy nawet na sekundę nie traćcie z oczu dzieci.

............................
Taką wersję wydarzeń przedstawiają policjanci. Trochę inną mają strażacy, którzy byli na miejscu zdarzenia.
- Chłopiec kąpał się z rówieśnikami i w pewnym momencie zniknął pod wodą. Natychmiast zadysponowano naszą jednostkę. Nastolatek został wyciągnięty z wody. Natychmiast rozpoczęto jego reanimację. Po prawie półgodzinnej akcji udało się przywrócić mu akcję serca. Jednak chłopiec nie przeżył. Umarł w karetce pogotowia - informuje Krzysztof Tamiła z OSP Korsze. - Chłopiec uczył się pływać. Prawdopodobnie wciągnął go wir.


.......................
Strażacy przez pół godziny przeszukiwali rzekę. Kiedy poszkodowany został wyciągnięty na brzeg, rozpoczęli trwającą kilkadziesiąt minut akcję reanimacyjną. Niestety, nie przyniosła ona rezultatu i lekarz stwierdził zgon chłopca.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 15-latek wspólnie z kolegami wolny czas postanowił spędzić przy rzece Guber we wsi Pomnik. W pewnym momencie nastolatek zdjął ubranie, wszedł na kołki, które były wbite przy korycie rzeki i skoczył do wody. Chłopiec mieszkał w Drogoszach.

KWP Olsztyn

Zobacz: Utonął 23-letni mężczyznaŹródło: Gazeta Olsztyńska

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 101 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. k. #858118 | 178.36.*.* 23 paź 2012 17:05

  To jest tak ciężkie, że Cię już nigdy nie zobaczę :( Od tego cholernego dnia minęło już dość dużo czasu, ale ja z tym się nigdy nie pogodzę ... I tak czytając poniższe komentarze to nie których nie rozumiem ... Co chłopaki mieli robić w taki upalny dzień ?! Na rzekę chodzić nie można to może pić, palić ?! Tak wynika z niektórych wypowiedzi . Moim zdanie warto poruszyć tu temat chłopaków, którzy za wszelką cenę szukali go . nie chcieli stracić przyjaciela . Znam wszystkich bardzo dobrze, jesteśmy z jednej miejscowości . Teraz tak tu jakoś pusto, cicho .. Każdemu jest ciężko . Na pewno mogę się założyć, że Ci osoby, które były na Kacpra pogrzebie nigdy nie zapomną tego widoku . To nie było i nie jest do opisania . I może w końcu ktoś pomyśli o tym co czuje Jego rodzina, najbliżsi a nie skupi się tylko na tym jak to było, kto tam był a kto nie ! Kacper był zawsze uśmiechniętym , pogodnym , wesołym chłopakiem . Niech Bóg ma Cię w swojej opiece . Spoczywaj w spokoju ; ((( [*]

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ......... #788637 | 80.50.*.* 23 sie 2012 20:08

  Do ,,brzdąc": W pierwszej części tego żałosnego artykułu udało się przywrócic akcję serca po reanimacji,a w drugiej części ta sama reanimacja nie przyniosła rezultatu! Ciekawe! Mój Tata był Ratownikiem Medycznym na tej akcji i było to tak, że udało się przywrócić akcję serca nie długo po wyłowieniu, natomiast chłopak zatrzymał się ponownie w karetce, gdzie znowu przystąpiono do kolejnej reanimacji, która się skończyła nie powodzeniem. I jak możecie pisać, że strażacy przyjechali pijani ;O Ktoś miał przy sobie alkomat, że pisze takie brednie. Ekipy ratownicze, strażackie narażają się by ratować życie innych osób a niektórzy jeszcze ich obrażają. Na drugi raz zastanówcie się co piszecie. Oby było więcej takich ludzi jak Pan Andrzej, który uratował dwójkę chłopców i narażał własne życie, bardzo odważny człowiek. I nie wieże, że nikt poza Panem Andrzejem, który był na miejscu zdarzenia nie umiał pływać ;O ale lepiej przecież stać i patrzeć jak topią się ludzie. ;O niż wskoczyć do wody i pomóc. [*]

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ... #766100 | 83.23.*.* 3 sie 2012 21:27

  a narcyz to pi.deczka która szuka sensacji, i mam nadzieję że w końcu dojdą po IP kto to jest... a wtedy inaczej będziemy rozmawiać...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. :( załamana["] #763600 | 178.56.*.* 1 sie 2012 21:46

  Dobra ludzie przestańcie juz pisać o nunku .. bo cały czas chodzzi mi to po głowie i nie moge spać po nocy bo mi sie to śni mam przed oczami to jak on sie utopił .. dlatego chce zebyście nie szukali winnych .. podziękowanie dla pana andrzeja bo gdyby nie on to mama kacpra sraciła by nie jednego ale dwuch synów .. kacper spoczywaj w spokoju .. ["]

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. om #763365 | 83.24.*.* 1 sie 2012 18:39

  kupic gienieczko i kajaki

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (101)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages